Güneş lekelerinin oluşmasını önleyin!

Birçok bireyin en sevdiği mevsim yazdır. Yaz mevsimi dinlenme, eğlenme anlamına gelmektedir. Bunun yanı sıra yaz mevsimi çeşitli cilt sorunlarına da yol açabilmektedir. Birçok birey her yaz oluşan güneş yanıkları, güneş lekeleri gibi şikâyetlerden bıkmış konumdadır. Hatta sırf bu yüzden yaz mevsimi sevilmeyebilmektedir.

GÜNEŞ LEKELERİ NASIL OLUŞUR?

Güneş lekelerinin oluşumunu önleyebilmek için öncelikle güneş lekelerinin oluşum nedeni bulunmalıdır. Güneşin zararlı ışınları; UVA, UVB ışınları cilt lekelerine yol açabilmektedir.

Güneşin zararlı ışınlarına karşı cildin korunmaması, güneşin dik olarak geldiği saatlerde dışarıda bulunması lekelere yol açabilmektedir.

Özelikle açık ten rengine sahip bireyler. Gençler ve yaşlılar daha büyük risk grubunda yer almaktadır.

GÜNEŞ YANIKLARI DA MEYDANA GELEBİLİR

Güneş lekelerinin yanı sıra güneş yanıkları da meydana gelebilmektedir. Güneş yanıkları; güneşin neden olduğu birçok cilt sorunun aksine kısa vadede meydana gelebilmektedir. Yaşlanma belirtileri, cilt lekeleri, kırışıklıklar gibi sorunlar uzun vadede meydana gelebilmektedir.

Güneş yanıkları ciddi anlamda cildi olumsuz etkileyebilmektedir. Güneş yanıklarının acısı ve ağrısı geçse bile cilt yıpranabilecektir.

GÜNEŞ LEKELERİ NASIL GİDERİLİR?

Birçok birey güneş lekelerinden, cilt lekelerinden bir an önce kurtulmak istemektedir. Bunun için internetten araştırma yapabilmektedir. Güneş lekeleri ve cilt lekeleri oldukça inatçı şikâyetlerdir. Evde uygulanabilecek yöntemlerle bu lekelerden kurtulmak oldukça güçtür.

Bunun yanı sıra evde uygulanan yöntemler cildi yıpratabilir ve cilde zarar verebilmektedir. Bunun yanı sıra ciltteki lekeler daha inatçı konuma gelebilmektedir.

Hücre yenileyici prepatlar içeren kremler kullanarak hem cilde bakım yapmak hem de ciltteki lekeleri gidermeye katkıda bulunmak mümkündür.

GÜNEŞ LEKELERİNİN OLUŞMASINI ÖNLEYİN!

Güneş lekelerine karşı bakım kadar güneş lekelerinin oluşmasını önlemek de önemlidir. Güneş lekelerini önlemenin en temel yolu cildi güneşin zararlı ışınlarına karşı korumaktır.  Mümkünse güneşin dik olarak geldiği saatlerde dışarı çıkılmamalıdır.

Bunun yanı sıra güneş koruma faktörlü güneş kremi kullanılması kullanılmalıdır. Cildin dört mevsim güneşin zararlı ışınlarından korunması gereklidir. Cilt tipine uygun kaliteli bir güneş koruyucu seçerek ciltte güneş lekeleri, erken yaşlanma belirtileri oluşması önlenebilmektedir. Bunun yanı sıra cilt bakımına dikkat edilmesi de güneş lekelerine karşı cildi korumaya katkıda bulunacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp