Güneş lekeleri için krem

Güneş lekeleri en yaygın cilt lekeleri arasında yer almaktadır.  Herkes az ya da çok güneşe maruz kalmaktadır.  Özellikle uzun süre dışarıda bulunan bireyler doğal olarak daha çok güneşli alanda bulunmaktadır. Güneşin zararlı ışınları başta güneş lekeleri olmak üzere birçok cilt sorununa yol açabilmektedir. Erken yaşlanma belirtileri, kırışıklıklar, renk tonu eşitsizlikleri gibi problemler güneşin zararlı ışınlarına maruz kalınması ile oluşmaktadır.

GÜNEŞ LEKELERİNDEN KURTULMAK İÇİN NELER YAPILABİLİR?

Güneş lekelerinden kurtulmak için en sık tercih edilen yöntemlerden biri de leke giderici krem, leke kremi kullanmaktır. Leke kremleri ekonomik olması ile kolay kullanım sağlaması ile birçok birey tarafından tercih edilmelidir. Ciltteki lekeler son derece inatçı olabilmektedir. Bu nedenle istenilen sonucu elde edebilmek ve cilde istenilen bakımı sağlayabilmek için hücre yenileyici prepatlar içeren leke kremleri tercih edilmelidir.

GÜNEŞ LEKELERİ NASIL OLUŞUR? NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Güneş lekelerinin oluşum nedeni doğal olarak güneşin zararlı ışınlarıdır. Özellikle öğren 12 ve saaat 15.00’a kadar olan süre diliminde güneş ışınları dik olarak gelmektedir ve cilde ciddi zararlar vermektedir. Ciltteki zararları sadece güneş lekeleri veya kısa orta vadede oluşacak yaşlanma belirtileri olarak düşünmek hatalı olacaktır. Birçok birey güneşe karşı cildini korumadığı için güneş yanıkları ile karşılaşmıştır. Güneş yanıkları da güneşin cilde verebileceği zararın somut bir göstergesidir. Güneş yanıkları oluştuktan sonra çoğunlukla doğal yöntemler tercih edilebilmektedir. Bu durum mevcut şikayetin daha da kötüye gitmesine yol açabilmektedir.

CİLT GÜNEŞİN ZARARLI IŞINLARINDAN KORUNMALIDIR

Öncelikle uygulanması gereken  yöntem bu şikayetin hiç oluşmamasıdır. Güneş Koruma Faktörü içeren güneş kremleri  tercih edilmelidir. Güneş kremleri cildi güneşin zararlı ışınlarından koruyacak ve güneş lekesi oluşumunu önleyecektir. Güneş yanıkları oluştuktan sonra da en yakın sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır.

Güneş yanıkları ile ilgili sıkça yapılan bir hata da güneş yanıkların ağrısı geçtikten sonra sorunun tamamen çözüldüğünün düşünülmesidir. Oysa güneş yanıkları cildi tahrip etmekte ve cilde zarar vermektedir.

Güneş lekelerinin oluşumundan sonra lekesiz ve pürüzsüz bir cilde kavuşmak için leke giderici kremler seçilmelidir. Hücre yenileyici leke kremi seçmek önem taşımaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp